[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • patryk23
    odpowiedział(a)
    Zaznaczałeś w Bordzie ,że są LED nie żarówki?

    Zostaw komentarz:


  • GS_Mati
    odpowiedział(a)
    Zamówiłem zestaw lampek led z Ali wraz z wiązka. Wszystko elegancko zamontowałem i podłączyłem, kodowanie zrobiłem. Lampki się zaświeciły i zonk - zgasły. Vcds wali błędem 00061-oświetlenie przestrzeni na nogi 012 - usterka elektryczna w obwodzie. Po skasowaniu błędu lampki świecą jakieś 4s i gasną. To samo dzieje się jak przekręcę zapłon. Zestaw szmelc i czeka mnie prócie?

    Zostaw komentarz:


  • marcin607
    odpowiedział(a)
    mam prośbę- jakby ktoś robił moda i miałchęć zrobić i wrzucić nowe foto byłbym mega wdzięczny :-)

    Zostaw komentarz:


  • Maly745
    odpowiedział(a)
    Czyli jak nie mamy maxi-dot to nie kodujemy Byte12 Bit5?

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    nie, świecą tak długo pewnie jak światło w kbinie

    Zostaw komentarz:


  • Maly745
    odpowiedział(a)
    Tak wiem że po pilocie gasną, ale czy nie ma gdzieś w adaptacjach czasu tego świecenia?

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    świecą się dopóki nie zamkniesz auta pilotem

    Zostaw komentarz:


  • Maly745
    odpowiedział(a)
    Witam
    Zainstalowałem footwell lights i teraz mam pytanie, wszystko działa jak trzeba czyli po otwarciu drzwi świecą na 100%, po włączeniu zapłonu gasną, po włączeniu świateł zapalają się z mocą 30% tak w adaptacjach ustawiłem ale czy jest możliwość skrócenia czasu świecenia po otwarciu i zamknięciu drzwi teraz świecą przez 30sekund

    W adaptacjach kanał 35 uaktywnia się po zaznaczeniu bit0 w bajcie20, jeżeli jest nie zaznaczony nie ma tego kanału w adaptacjach
    Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    ciekawe...

    Zostaw komentarz:


  • mackowski
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    teoretycznie bajt 20 bit 0 i powinno działać
    zakoduj jak ma być i odłącz aku potem na 5 minut
    Próbowałem zrobić tak jak sugerowałeś, ale w dalszym ciągu brak rezultatu - nie pojawiło się dodatkowe menu w MD, a więc nie możliwości regulacji jasności na włączonych światłach i dalej brak dostępu w CE09/Adapt/35.
    Trudno, zostaje tak jak jest czyli lampki świecą przy otwartych drzwiach.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    teoretycznie bajt 20 bit 0 i powinno działać
    zakoduj jak ma być i odłącz aku potem na 5 minut

    Zostaw komentarz:


  • georgg
    odpowiedział(a)
    Przypomniało mi się, że ja to kodowałem za pomocą VAG Can Pro bo mój VCDS się wysypał.

    Zostaw komentarz:


  • georgg
    odpowiedział(a)
    Nie widzę zdjęć.
    A z ręki nie da się wklepać?

    Zostaw komentarz:


  • mackowski
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
    I jeszcze to - w bordnetzie aktywujemy Bajt 16 bit 7 wtedy będą nam się świeciły lampki po zapłonie z jasnością ustawianą regulacją.
    Tylko, że u mnie brak tego Bajt 16 / Bit 7

    Wygląda to tak..


    Zostaw komentarz:


  • georgg
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez mackowski Zobacz wpis
    Ale po co? Jak widać w moim kodowaniu Bajt 00 / Bit 2 to "Auto-Lock active".

    U siebie mam zakodowany Bajt 12 / Bit 5 oraz Bajt 20 / Bit 0





    Tak było w instrukcji z tego tematu i wydaje mi się, że tak kodowałem. Jednak nie jestem pewien czy to było faktycznie w bordnetzie czy np. w zegarach.

    Zostaw komentarz:


  • georgg
    odpowiedział(a)

    I jeszcze to - w bordnetzie aktywujemy Bajt 16 bit 7 wtedy będą nam się świeciły lampki po zapłonie z jasnością ustawianą regulacją.

    Zostaw komentarz:


  • mackowski
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
    To nasz zakodowane bajt 00 bit 2?
    Ale po co? Jak widać w moim kodowaniu Bajt 00 / Bit 2 to "Auto-Lock active".

    U siebie mam zakodowany Bajt 12 / Bit 5 oraz Bajt 20 / Bit 0






    Zostaw komentarz:


  • georgg
    odpowiedział(a)

    To nasz zakodowane bajt 00 bit 2?

    Zostaw komentarz:


  • mackowski
    odpowiedział(a)
    Part 4





    Zostaw komentarz:


  • mackowski
    odpowiedział(a)
    Part 3



















    Zostaw komentarz:


  • mackowski
    odpowiedział(a)
    Part 2




















    Zostaw komentarz:


  • mackowski
    odpowiedział(a)
    Panowie, zamontowałem w swojej O2FL oświetlenie footwell. Wszystko zgodnie z instrukcją z forum (chociaż po zmianie serwera, wiele rzeczy i instrukcji zniknęło, nie mówiąc już o zdjęciach..).

    Moje kodowanie:
    LC Byte 12 / Bit 5
    LC Byte 20 / Bit 0

    Oświetlenie odpaliło, jednak NIE pojawiło mi się dodatkowe menu na MaxiDot oraz NIE mam dostępu do kanału 35, gdzie mógłbym ustawić jasność oświetlenia podczas jazdy w nocy. Włączałem również w kodowaniu LC Byte 25 / Bit 3, ale nie ma to żadnego wpływu na rozwiązanie tego problemu.

    Załączam screeny z całego kodowania CE 09 - czy możecie je sprawdzić i ewentualnie podpowiedzieć co może powodować takie problemy.
    Czy robię jakiś błąd z kodowaniem czy coś jest nie tak z moim bordnetzem?

    Part 1




















    Zostaw komentarz:


  • Ciekavy
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez DJ MŁODY Zobacz wpis
    bo w piance słabo się trzyma
    Głupoty gadasz
    Mam u siebie na przodzie w piance i siedzą elegancko. Troszkę ciaśniejszy otwór robisz i siedzą jak zaklejone

    Zostaw komentarz:


  • siemi1
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    kurwicy dostaję, zaktualizowałem post pierwszy tutoriala i się rozjebał cały post ze zdjęciami
    walczę, nie umiem tego poprawić, szlag mnie trafia na ten skrypt forumowy....
    a zmieniales roMiar zdjec juz w samym poscie?
    jak wrzucasz w tagach img to lepiej ich nie tylac i nienedytowac posta bo cos sie krzaczy albo wszystko od nowa wgrac na forum bezposrednio.
    ja tego tez kie ogarnim czasami. Jak wrzuce. Ztinypic z tagami img to dziala jak edyyuje posta w TT to sie czasami wykrzacza....
    nie wiem czy serwer powoli trawi zmiany zrob wszystko w wordzie. I jutro sprobuj wczyscic salego posay na 1 dzien a na nastepny wgraj update moze da rade...

    Zostaw komentarz:


  • siemi1
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol
    najlepsze są uchwyty z blaszki - takie jak w bagażniku FL
    Mas nr do tego? Mi wypadaj ciagle



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Zostaw komentarz:

Pracuję...